Lietuvos konstitucija

pagal | 2019 birželio 1

Kaip bebūtų gaila, tačiau tik nedaugelis mūsų šalies gyventojų yra skaitę Lietuvos konstituciją. Praktika rodo, kad žmonės nėra linkę domėtis Lietuvos teisine sistema. Tačiau būtina suprasti, kad toks požiūris yra labai neteisingas. Nereikėtų manyti, kad Lietuvos konstitucija yra tas pats, kas daugybė mūsų šalyje galiojančių įstatymų. Šiuo atveju Lietuvos konstitucija yra visa ko pagrindas. Tai priemonė, kuri gina mūsų teises ir suteikia mums pareigas. Ir ji galioja kiekvienam Lietuvoje gyvenančiam piliečiui. Todėl, kai šis dokumentas yra toks svarbus ir būtinas demokratinei valstybei, kiekvienas tautietis turėtų skirti daugiau savo laiko ir ją perskaityti.

Taip pat labai dažnai yra pastebima, kad žmonės, kurie susiduria su neteisybe ir jų teisių pažeidimu, nesiima jokių priemonių, kad tai išspręstų. Tačiau taip įprastai nutinka tik todėl, kad jie net nežino, jog jų teisės buvo pažeistos ir pagal Lietuvos konstituciją jie turi galimybę apginti savo teises ir teisėtus interesus. Tai reiškia, kad tam tikrų teisinių žinių turėjimas gali turėti labai didelę įtaką ir reikšmę žmonių gyvenimo kokybei bei jų orumo ir teisybės išsaugojimui. Tuo tarpu, jei žmogus, kuris susidūrė su tam tikrais teisiniais pažeidimais, nesiima jokių priemonių vien todėl, kad yra įsitikinęs, jog jam nepavyks pasiekti teisybės, galiausiai jis pradeda kaltinti visą teisinę sistemą – nors iš tikrųjų pats priėmė sprendimą nesiimti atitinkamų priemonių ir nespręsti susidariusios nepatogios situacijos.

Galimybes ginti savo teises ir teisėtus interesus turime kiekvienas. Jei mes esame Lietuvos Respublikos piliečiai, tuomet mums galioja jau minėta Lietuvos konstitucija – aukščiausią galią turintis teisinis dokumentas mūsų šalyje. Todėl niekuomet ir dėl jokių aplinkybių jūs neturėtumėte išsižadėti savo turimos teisės kovoti dėl teisybės ir ją galiausiai pasiekti. Jūs turite būti ne tik visuomeniški, tačiau taip pat ir sąmoningi. Jei kiekvienas žmogus supras, kad jis turi teises ir pareigas bei jas visuomet gins ir elgsis teisingai, nepažeidžiant įstatymų, tuomet galėsime gyventi kur kas supratingesnėje ir atsakingesnėje visuomenėje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *