Kauniečių skundai, kurių sulaukia savivaldos institucijos

Kaunas, vienas didžiausių Lietuvos miestų, savo įspūdinga istorija, kultūra ir gyvybingumu pritraukia ne tik turistus, bet ir nuolat augančią gyventojų bendruomenę. Tačiau, kaip ir bet kuriame dideliame mieste, gyventojai susiduria su įvairiais iššūkiais, dėl kurių kreipiasi į savivaldos institucijas. Kokius skundus dažniausiai pateikia kauniečiai?

Infrastruktūros problemos

Vienas dažniausiai pasitaikančių skundų yra susijęs su viešojo transporto, kelių būkle, šaligatvių priežiūra bei šviesoforų veikimu. Gyventojai nori greitesnių transporto sprendimų, geresnio kelio ženklinimo ir saugesnių pėsčiųjų perėjų.

Šiukšlės ir aplinkos tarša

Nepaisant pastangų gerinti šiukšlių tvarkymo sistemą, kai kuriose vietose trūksta šiukšlių konteinerių arba jie perpildomi. Be to, gyventojai skundžiasi netinkamu šiukšlių rūšiavimu ir aplinkos tarša.

Triukšmas

Naktinio triukšmo, susijusio su pramogų įstaigomis, transportu arba statybų darbais, problemos taip pat neretai kelia rūpesčių gyventojams.

Viešosios erdvės priežiūra

Skundai dėl žaidimo aikštelių, parkų priežiūros ir panašių vietų būklės sulaukia daug dėmesio. Gyventojai nori mėgautis švariomis, saugiomis ir gerai prižiūrėtomis erdvėmis.

Bendruomenės saugumas

Nors Kaunas laikomas gana saugiu miestu, kai kurie gyventojai nerimauja dėl nusikalstamumo, ypač tam tikrose miesto dalyse ar naktį.

Gyvenamosios plėtros klausimai

Daugelyje senamiesčio dalių vyksta intensyvios statybos. Gyventojai skundžiasi, kad nauji statiniai trukdo istoriniam miesto vaizdui, mažina gyvenimo kokybę arba kelia saugumo problemų.

Kommunikacija su savivaldybe

Kai kurie kauniečiai mano, kad savivaldybės atstovai turėtų būti labiau pasiekiami, o jų sprendimai – skaidresni ir suprantamesni gyventojams.

Nors Kaunas yra puikus miestas, kuriame gera gyventi, gyventojų skundai rodo, kad visada yra erdvės tobulėjimui. Savivaldos institucijoms svarbu klausytis gyventojų nuomonių ir nuolat dirbti siekiant gerinti gyvenimo kokybę mieste. Tačiau svarbu paminėti, kad ne visi skundai yra pagrįsti, ir kiekvienas atvejis turi būti individualiai vertinamas.

www.kaat.lt

www.kaat.lt